Budowa :: Gotowe domy drewniane całoroczne i letniskowe, szkieletowe domy z drewna :: Domy z bali
pl en fr es nl no it ru cn jp de

Oferta

Zapraszamy do zapoznania sie z wybranymi realizacjami naszej firmy. Przedstawione ponizej przyklady nie wyczerpuja ani naszej inwencji, ani tez mozliwosci którymi dysponujemy. Naszym klientom proponujemy zarówno projekty standardowe, jak równiez rozwiazania unikalne, tak aby realizowac ich indywidualne zyczenia i koncepcje. 

FILMY

FOTO

 

 

Budowa

Wykonujemy domy z litych bali - całoroczne, letniskowe, stajnie, pawilony handlowe - według indywidualnego zamówienia klienta. Wykonane z bala: sosna, świerk, o różnym profilu. Z pełnym wyposażeniem: drzwi, okna (wraz z montażem). Posiadamy również w sprzedaży materiały wykończeniowe (np. podłogi, boazerie).

Tartak - Stolarnia oferuje bezpłatne indywidualne doradztwo oraz oferty cenowe przygotowane na podstawie wstępnego projektu domu przedstawionego przez Klienta będą za niewielka oplata, przygotowane na podstawie projektu wykonanego przez naszego architekta (wartość tego projektu będzie później po podpisaniu kontraktu wliczona w poczet wpłaconej zaliczki ).

Do złożenia dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia na budowę przekazujemy Klientowi, w przypadku podpisania kontraktu, bezpłatnie projekt domu wraz z obliczeniami statystycznymi (według norm polskich). Inne dodatkowo wymagane dokumenty możemy przygotować odpłatnie.

Plac budowy powinien być dostępny dla samochodów ciężarowych. Koszt ewentualnego przeładunku lub ręczne przenoszenie ładunku na odległość ponad 20m będzie dodatkowo doliczony.

Wszystkie używane przez nas surowce posiadają certyfikat Lasów Państwowych.

 

Ściany zewnętrzne

Budowa ściany zewnętrznej z zewnątrz do wewnątrz ( 120 mm - 90 mm - 70mm - 45 mm ) belka profilowana na potrójne pióro i wpust, 100 mm docieplenia w postaci wełny mineralnej oraz ponownie belka profilowana sosnowa lub świerkowa o grubości ( 120 mm - 90 mm - 70mm - 45 mm ) oraz potrójne pióro i wpust.

 

Ściany wewnętrzne

120 mm - 90 mm - 70mm - 45 mm grubości belki profilowanej świerkowej lub sosnowej na potrójne pióro i wpust. Na wszystkich rogach i skrzyżowaniach ścian są od 10 cm do 30 cm wystające lepki. Pomieszczenia w takim domu, dzięki naturalnemu drewnu i optymalnemu ociepleniu mają niepowtarzalną atmosferę. Proces osiadania domu przebiega jednolicie, ponieważ wszystkie belki znajdują się w tej samej wilgotności i temperaturze otoczenia - 15% : 17%. Wysokość ściany wynosi 250 cm

 

Ściany szczytowe

Ściany szczytowe mogą być w tej samej technologii jak parter lub w szkielecie obite regipsem lub szalówką.

 

Konstrukcja dachowa i strop

Dach dwuspadowy o kacie nachylenia od 35 tak jak wskazane jest w projekcie o konstrukcji krokwiowo - jetkowej. Grubość krokwi według obliczeń statystycznych. Dach docieplony jest 150 mm wełny mineralnej i obity od wewnątrz strugana szalówka. Okapy - 50 cm wokół domu jeżeli Klient nie zlecił inaczej.

Pokrycie dachowe - Konstrukcja dachowa pokryta jest deska dachowa i jedna warstwa papy. Strop - Konstrukcja stropu składa się z widocznych belek stropowych o wymiarach zgodnych z obliczeniami statystycznymi oraz warstwa materiału izolacyjnego i dźwiękochłonnego.

Ściany działowe poddasza - Takie same jak w parterze domu lub szkielecie obite regipsem lub szalówką. Pokrycie dachowe - Konstrukcja dachowa pokryta jest deską dachową i jedną warstwą papy.

 

Okna i drzwi

Okna i drzwi balkonowe - Wykonane są z drewna sosnowego klejonego i impregnowanego z wmontowanymi okuciami obwiedniowymi uchylno rozwieralnymi i specjalnym okuciem rozszczelniającym firmy Segenia, dwuszybowe z termoszkłem o współczynniku K=1,1. Na życzenie Klienta z drewnianymi szprosami (zamontowane są one na zewnątrz jako odrębną część konstrukcyjna). Drzwi zewnętrzne - Z masywnego drewna, z podwójnym frezem i uszczelka, przeszklone termoszkłem z masywnymi szprosami. Drzwi wewnętrzne - Drzwi z drewna klejonego oblogowane, drzwi do pokoju dziennego na życzenie Klienta mogą być przeszklone i ze szprosami.

 

Taras, Barierki tarasowe , balkonowe

Taras - Konstrukcja tarasu oparta na fundamencie według projektu, podłogą tarasu wyłożona deska tarasowa o oszlifowanych brzegach.

Barierki tarasowe i balkonowe - Są tej samej grubości co ściany domu.

 

Podłoga

Konstrukcja podłogi wraz z dociepleniem pokryta jest płyta podłogowa (na życzenie Klienta możemy płytę podłogową zastąpić deską podłogową lub innym materiałem).

 

Schody

Zgodnie z projektem standardowe z drewna sosnowego klejonego z barierka i poręczami, wykończone

Galeria