Domy z litych bali
Ekologiczne domy z litych bali drewnianych

Mieszkaj bliżej natury w drewnianym domu z bala litego.

Nasza specjalność to budowa jednorodzinnych domów z litych bali naturalnych pod klucz.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i konkurencyjnym cenom, klienci coraz częściej decydują się na klimatyczne, ekologiczne domy z bali, a nasza firma Tartak-Stolarnia Stasiak dba o klienta na każdym etapie budowy. Pomagamy przy projekcie, wykonaniu i wykończeniu domów z bali. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest drewniany dom parterowy z użytkowym poddaszem.

Domy z litych bali - Tartak-Stolarnia Stasiak Ryn
Domy całoroczne z litych bali

Budowa domu z bala litego rozpoczyna się od wyboru konkretnych materiałów. W naszej ofercie klienci znajdą dwa rodzaje drewna - świerkowe i sosnowe. Drewno świerkowe jest materiałem łatwym w obróbce, niesamowicie trwałym i wytrzymałym. Świerk idealnie nadaje się do prac budowlanych i wykończeniowych. Drugim wykorzystywanym drewnem jest znane i popularne drewno sosnowe. Sosna jest materiałem elastycznym, sprężystym przez co nadaje się do prac wykończeniowych. Charakteryzuje się twardością dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Po wybraniu konkretnych materiałów, możemy przejść do procesu budowy. Budowę zaczynamy na gotowym fundamencie. W naszej firmie Tartak-Stolarnia Stasiak klienci mogą również zdecydować się na stolarkę okienną i drzwiową. Przy stawianiu ścian, wykorzystujemy metodę na podwójny pióro-wpust. Bale strugamy na strugarce czterostronnej w Tartaku - Stolarni w Rynie. Bale, które wykorzystujemy do budowy domów jednorodzinnych z litych bali mogą mieć różne wymiary - 70mm x 160mm, 9mm x 16mm, 14mm x 16mm, 70mm x 240mm.

Cały materiał drewniany, wykorzystywany przez Tartak - Stolarnię w Rynie jest odpowiednio zaimpregnowany. Dbamy o ochronę przed pleśnią i grzybem oraz przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi.

Firma Tartak-Stolarnia Stasiak w Rynie, wykonuje domy drewniane z litych bali do stanu surowego. Do naszych obowiązków należy wstawienie okien i drzwi, wykonanie drewnianej podłogi i listew przypodłogowych, wykonanie i zamontowanie drewnianych schodów oraz konstrukcji dachu. Przy uzgodnieniu z klientem zajmujemy się również pokryciem i ociepleniem dachu wełną mineralną.

Piękne drewniane domy jednorodzinne wykonujemy według gotowych projektów, które wypracowaliśmy na przestrzeni wielu lat. Dbając o indywidualne potrzeby klientów możemy zmodyfikować każdy z istniejących projektów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami w całej Polsce i Europie.

Mieszkaj wygodnie i ciesz się naturą na wyciągnięcie ręki w drewnianych domach jednorodzinnych z litych bali!

Domy z litych bali i szkieletowe. Wybrane realizacje firmy Tartak-Stolarnia Stasiak Ryn